16.kolo – sobota  12.1.2008

HC Pardubice  – HC Chotěboř

7:5     (0:1,3:0,2:1,2:3)

Opět máme velké problémy s brankářem. Náš náhradník H. Petržílek (normálně hráč) bohužel celou noc zvracel, ale po poradě s rodiči se rozhodl, že zápas odchytá. Zápas začal náporem Pardubic, ale naši kluci se výborně vracely do zadu a blokovaly střelce Pardubic. Ve 13 min. se rozjel za naší brankou Bříza a po slalomu hřištěm nekompromisně zavěsil pod břevno. Od té doby to byl zápas, který se přeléval z jedné strany na druhou.

2 čtvrtina byla vyrovnaná bohužel mi jsme neproměnily několik šancí, a proto přišel trest. Po chybách obrany a jednomu zaváhání brankáře jsme tuto třetinu prohrály 3:0.

Do 3 čtvrtiny nastoupil opět lépe soupeř a zvýšil na 4:1. V 35 min. už vše bylo jinak to, když Kadleček krásnou nahrávkou našel Kopeckého a ten rychlou střelou překonal soupeřova brankáře. Bohužel 5 min. nato naši útočníci nepokryli soupeřova obránce a ten poslal Pardubice do 3 brankového vedení.

V 1 min 4 čtvrtiny Bříza už po několikáté v tomto zápase projíždí hříště ale tentokrát volí nahození na brankáře Pardubic kterému puk vypadává a tentýž hráč ho poměrně lehce doráží do prázdné branky. Nedaří se nám snížit, ikdyž šance na to byly, namísto toho soupeř opět zvyšuje. 52 min. ke Kopeckému se dostává odražený puk a ten prostřeluje brankáře. V 54 min. soupeř po naší chybě opět zvyšuje na rozdíl 3 branek. 59 min. Kadleček dostal puk od našich obránců a střílí na brankáře, který puk jenom vyráží a samotný Kopecký dává další branku. Bohužel, i když naši kluci bojovaly až do konce zápasu, tak si soupeř pohlídal náskok z 2 čtvrtiny.

Branky:  3x Kopecký, 2x Bříza
Asistence:  2x Kadleček