17.kolo – neděle  13.1.2008

HC SB Světlá n/S  – HC Chotěboř

5:7     (2:2,1:2,1:0,1:3)

Jelikož Světlá nemá „B“tak jsme sebou vzali 4hráče z „B“. Vstup do zápasu byl ideální, protože už ve 2min se u naší branky rozjel Bříza a po slalomu celým hřištěm a blafáku jsme vedly 1:0. Bohužel náš útočník při zakládání akce vyjel před branku, kde mu soupeř vzal puk a vyrovnal. V 5min. u branky opět našlápl Bříza a střelou zvýšil na 2:1. V 10min. už bylo zase srovnáno, protože náš obránce udělal chybu a soupeř ji potrestal.

Naši hráči se pořád nemohly dostat do tempa a proto soupeř mněl několik šancí, a právě z jedné se dostal do vedení. 27 min. Kopecký v rohu vybojoval puk, vyjel s ním před branku a střelou mezi betony srovnal skóre. Ve 28min. byl faulován  Lachman. Na trestné střílení se rozjel Bříza a blafákem strhl vedení na svou stranu.

3 čtvrtina se dlouho hrála bez branek ale ve 40min. jsme po chybě obrany dostaly branku na 4:4.

Do 4 čtvrtiny jsme nastoupily jen na 2 lajny a na klukách to bylo hned znát, byly jsme u puků dřív a soupeře skoro do ničeho nepustily. V 48min. se Bříza opět rozjel s pukem a zvýšil na 6:5. 51min v rohu u naší branky Byl Bříza podražen. Sám Bříza se postavil na TS a blafákem do forhendu nás posílá do 2brankového vedení. V 53min. se podle mantinelu protáhl Karlík a nahrávkou před branku nabídl gól Lachmanovi, který střelou po zemi zvýšil na 7:4. 4min před koncem se naši 2obránci srazily a tím nabídly další branku soupeři. Z naší strany se nám zápas moc nepovedl, možná to bylo i tím že jsme hrály na 3 lajny, na které nejsme zvyklý, ale v této fázi soutěže je každá výhra dobrá.

Branky:  5x Bříza, 1x Kopecký, Lachman
Asistence:  1x Karlík, Lachman