19.kolo – sobota  26.1.2008

HC Chotěboř – HC Slovan Moravská Třebová

12:5     (2:2,3:2,2:0,5:1)

Nezačaly jsme špatně hned v 1šanci byl faulován Bříza, ale TS Kopecký neproměnil. V čase 3.20 nepovedená střela zaskočila našeho brankáře a mi jsme prohrávaly. V 8 min naši hráči faulovali soupeř z TS zvýšil na 0:2. V čase 9.10 projel podle mantinelu Bříza a nahrávkou před branku našel Fišera, který hned z první vstřelil gól. Ve 13 min. byl faulován Kadleček, na TS se sám rozjel a střelou pod břevno srovnal na 2:2

2. čtvrtina začala o něco lépe. V 17 min Karlík střelou z obrany zvýšil na 3:2. V čase19.50 zaúřadoval rozhodčí a nařídil proti nám TS (soupeř proměnil a srovnal). 24.10 Bříza před soupeřovou brankou vybojoval puk a střelou nás poslal do vedení. Opět rozhodčí proti nám píská TS a to tak že náš hráč je zapřen se soupeřem u mantinelu, druhý hráč soupeře k nim přijel a strčil do nich oba spadly a rozhodčí proti nám pískl TS za krosček přitom všichni mněly ruce dole.(soupeř proměnil) 4:4. V čase 26.10 Fišer krásně našel v obraně Břízu a ten střelou pod břevno nás opět poslal do vedení.

3. čtvrtina: V 32 min. vybojoval puk Bříza a jízdou přes celé hřiště nás poslal do 2brankového vedení. Čas 41.15 opět zvyšujeme a to když Kadleček zpoza branky nahrál Fišerovi a ten na 2krát překonal brankáře hostí. V této čtvrtině jsme pomalu ale jistě přebíraly taktovku zápasu.

Začala 4. čtvrtina, ve které se hrálo většinou na jednu branku. Ve 47 min. Bříza našlápl a nahrávkou před branku našel Fišera, který skóroval do prázdné branky. Čas 50.40 Petržílek zajel za branku a nahrávkou před ní našel Kopeckého, který prostřelil brankáře.Čas 56.30 bohužel rozhodčí opět píská TS proti nám. Soupeř snižuje 9:5. V 59 min. Kadleček z poza branky nahrává do obrany na Břízu a ten rychlou střelou opět zvyšuje. Čas 58.50 Bříza našlápl u naší branky a pěkné sólo přes celé hřiště zakončil ukázkovim blafákem do bekhendu. V 60 min. je faulován Ludvík. TS sám zakončil střelou nad lapačku a tím završil naše vítězství na 12:5.

Myslím si, že naši kluci byly mimo 1čtvrtiny lepší jak v bruslení, tak i v bojovnosti a zaslouženě si z tohoto zápasu odnesly 2 body.

Branky:  5x Bříza, 3xFišer, 1x Kadleček, Karlík, Ludvík, Kopecký
Asistence:  2x Bříza, Kadleček, 1x Fišer, Petržílek